Güvenli Ürün ve Veri İmha

Kişisel Verilerinizin Korunması

Sabit diskiniz üzerindeki dosyaları silmeniz gerçekte verilerinizin tamamen silinmesi anlamına gelmez, bu işlem kullanıcıya diskin boş olduğunu gösterir. Bu konuda biraz bilgi ve birikime sahip kimseler istemesi halinde verilerinize ulaşabilir. Doğru bir İmha Hizmeti uygulaması yapılmadığı durumlarda, diskinizde bulunan şifreler, banka bilgileri, kredi kartı numaraları, şirket kayıtları, kayıtlı çok özel projeler, adresler, kayıtlı telefon numaraları, vatandaşlık bilgileri, kişisel e-mailler, özel fotoğraflar ve belki de akşam haberlerinde duyulmasını istemediğiniz çok özel bilgileriniz risk altındadır. Akademi Çevre Veri İmha Hizmeti ile farklı isteklerinize hızlı çözümler üretecek altyapıya sahip bir firmadır.

Sabit Diskin Tamamen İmha Edilerek Fiziki Olarak Parçalanmasını

Veri imha servisimiz, Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan standartlara uygun işlemler ile disklerinizdeki verilerin tekrar kullanılma ihtimalini imkânsız hale getirecek kalıcı çözümler sunar.

Kredi Kartlarının, Pos Cihazı ve Cep Telefonlarındaki Sim-Kartların İmhası

Türkiye’ de her yıl yaklaşık %2,5 oranında artış gösteren kredi kartları üretimi ortalama 45 milyon adedi bulmaktadır. Kredi kartları, üzerlerinde taşıdıkları chiplerde kullanıcıya ait tüm verileri barındırmaktadır. Bunun yanında yıllık ortalama 7 milyon adet pos cihazı gerek ithal edilerek gerekse yurt içinde üretimi sağlanılarak kullanıcıların hizmetine sunulmasının ardından tamir edilemez/kullanılamaz duruma gelmekte ve 10 milyon adede yakın sim-kart bu pos cihazlarla yine 5 milyon adede yakın sim-kart ise cep telefonlarıyla veyahut ayrı olarak taşıdığı bilgilerle beraber atılmaktadır.

Bilgi Güvenliğinize Önem Veriyoruz

  • Yüksek teknolojiye sahip kesme makineleri ile kredi kartlarının kesilmesi (çapak veya granül haline getirilir),
  • Kesilen parçaların özellikle çip kısımlarının, fiziksel muayene ile tamamen tahrip edilip edilmediğin kontrolü,
  • Tamamen tahrip edilememiş çiplerin el aletleri yordamı ile kullanılamaz hale getirilmesi,
  • Son ürünlerin gruplar halinde fotoğraflanarak ilgili kişi ve/veya kuruluşlara iletilmesi ve
  • Çıkan plastiklerin ve kaplama gruplarının sınıflarına göre ayrılarak, biriktirildikten sonra eritme tesislerine iletilmesi.

Video Kasetler, Görüntü CD ve DVD’ler, Hafıza Kartları, Taşınabilir Diskler vb. Diğer Kayıt Birimleri

Görüntü ve ses kaydediciler, fotoğraflama ekipmanları, bilgi yedekleme ve taşıma birimleri vb. ürünlerin kullanımından sonra sakladığımız her çeşit verilerimizin kaybolması veya kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi sıkça karşılaşılan sorunlardan birisi haline gelmiştir. Yanlış üretimden ya da üretim fazlasından kaynaklanan türdeki ürünlerin ürün değerinin korunması ve başkaca kişiler tarafından satışının gerçekleşmemesi için üreticiyi korumak adına imha edilmesi gerekmektedir. Günümüz Türkiye’sinde CD ve DVD’ ler tamamen parçalanıp kompozit hale getirildikten sonra eritilerek yeni üretim için kullanılabilmektedir.

Firmamız bilgi güvenliğiniz açısından ve ikinci el olarak ürünün kullanılmaması açısından bu türdeki tüm ürünleri pres makinesinde ezerek parçaladıktan sonra, geri dönüşüm için hazır hale getirme hizmetini sunmaktadır.