AKADEMİ JUNIOR

ÇOCUKLAR ATIK YÖNETİMİ UZMANI OLUYOR!

5-3

Akademi Çevre KidZania Geri Dönüşüm Merkezi Açıldı.

Gelecek nesillerimiz, çocuklarımızın; elektronik atıkların ayrıştırılmasından, geri dönüşümün çevreye olan katkısına kadar tüm süreci yerinde deneyimleyecekleri KidZania Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezimiz, sürdürülebilir bir gelecek için geleceğin Atık Yönetim Uzmanlarını yetiştiriyor. KidZania Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi’ mizde herkesi sürdürülebilir dünyanın parçası olmaya, Atık Yönetimi Uzmanı olmaya bekliyoruz.

Akademi Junior Tanıtım Filmi.

Merhaba arkadaşlar, ben Bay Akademi, bugün size Akademi Çevre Geri Dönüşüm Tesisi ‘nde atıkların nasıl geri dönüştürüldüğünü anlatacağım.
Geri dönüşümün ne olduğu biliyor muyuz? Haydi, bilenler el kaldırsın bakalım. Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilebilme olanağı olan; cep telefonu, plastik şişe, cam kavanoz gibi atıkların çeşitli işlemlerden geçerek yeniden hammadde olarak üretim sürecine dahil olmasıdır.
Peki arkadaşlar, atığın ne olduğunu biliyor musunuz? Bilenler el kaldırsın bakalım. Atık; kullanılmış ve artık kullanım ömrü dolmuş ve çevreye atılması durumunda çevre için zarar oluşturan her türlü maddedir.
Atıklarımızı geri dönüştürerek çevremizi kirlenmekten korur ve yeniden kullanımı sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlarız.
Haydi, Akademi Çevre Geri Dönüşüm Tesisi’nde neler geri dönüştürülüyor bir bakalım!

Akademi Çevre KidZania Geri Dönüşüm Merkezi’ni sanal olarak ziyaret etmek için https://kidzania.360gez.com/

Sıfır Atık Mavi ile denizlerimize nefes aldırıyoruz.

Kaşif Victor Vescovo Dünya’nın en derin noktası Mariana Çukuru’na inerek bir rekora imza attı. Ancak 11 km derinde, deniz tabanında bir plastik poşetle karşılaşacağını hiç birimiz beklemiyorduk. Bilinçsizce doğaya bırakılan atıklar her geçen gün daha derine iniyor. Bir daha temizleyemeyeceğimiz kadar derine… Ancak bu gidişatı tersine çevirmek elimizde. Sıfır Atık Mavi projesi ile denizlerimizi ve su kaynaklarımızı koruma altına alıyoruz. Denizlerimizin tabanında biriken atıkları toplayarak dünyamıza nefes aldırıyoruz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.