Güvenli Ürün ve Veri İmha Hizmetleri

  • ANASAYFA
  • Güvenli Ürün ve Veri İmha Hizmetleri

Güvenli Ürün ve Veri İmha Hizmetleri

Güvenli Ürün ve Veri İmha Hizmetleri: Bilgi Güvenliği İçin Akademi Çevre Veri İmha

Veri imhası, kişisel ve hassas bilgilerin güvenliğini sağlamak adına önemli bir adımdır. Akademi Çevre Veri İmha Hizmetleri olarak, güvenli ürün ve veri imha süreçlerimizle bilgi güvenliğinize önem veriyoruz. 

Hakkındaki Videoyu Oynat Güvenli veri imha hizmeti

Kişisel Verilerinizin Korunması

Sabit diskiniz üzerindeki dosyaları silmeniz gerçekte verilerinizin tamamen silinmesi anlamına gelmez, bu işlem kullanıcıya diskin boş olduğunu gösterir. Bu konuda biraz bilgi ve birikime sahip kimseler istemesi halinde verilerinize ulaşabilir. Doğru bir İmha Hizmeti uygulaması yapılmadığı durumlarda, diskinizde bulunan şifreler, banka bilgileri, kredi kartı numaraları, şirket kayıtları, kayıtlı çok özel projeler, adresler, kayıtlı telefon numaraları, vatandaşlık bilgileri, kişisel e-mailler, özel fotoğraflar ve belki de akşam haberlerinde duyulmasını istemediğiniz çok özel bilgileriniz risk altındadır. Akademi Çevre Veri İmha Hizmeti ile farklı isteklerinize hızlı çözümler üretecek altyapıya sahip bir firmadır.

Sabit Disk İmhası: Verilerin Kalıcı ve Güvenli Bir Şekilde Ortadan Kaldırılması

Sabit disklerdeki verilerin sadece silinmesi yeterli değildir. Akademi Çevre Veri İmha Hizmetleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli standartlara uygun olarak, sabit disklerin fiziksel olarak parçalanmasını sağlar. Bu yöntemle, verilerin tekrar kullanılma ihtimali imkansız hale gelir.

Kredi Kartları ve Pos Cihazı İmhası: Güvenli Kesme Makineleriyle Veri Güvencesi

Türkiye’ de her yıl yaklaşık %2,5 oranında artış gösteren kredi kartları üretimi ortalama 45 milyon adedi bulmaktadır. Kredi kartları, üzerlerinde taşıdıkları chiplerde kullanıcıya ait tüm verileri barındırmaktadır. Bunun yanında yıllık ortalama 7 milyon adet pos cihazı gerek ithal edilerek gerekse yurt içinde üretimi sağlanılarak kullanıcıların hizmetine sunulmasının ardından tamir edilemez/kullanılamaz duruma gelmekte ve 10 milyon adede yakın sim-kart bu pos cihazlarla yine 5 milyon adede yakın sim-kart ise cep telefonlarıyla veyahut ayrı olarak taşıdığı bilgilerle beraber atılmaktadır.

Kredi kartları, pos cihazları ve cep telefonlarındaki sim kartlar üzerindeki hassas bilgilerin güvenli bir şekilde imha edilmesi, firmamızın uzmanlık alanlarından biridir. Yüksek teknolojiye sahip kesme makineleri kullanılarak, kredi kartları çapak veya granül haline getirilir ve çipler fiziksel olarak tahrip edilir.

Bilgi Güvenliği İçin Kontroller: Fiziksel Muayene ve Çip Tahribatı
  • Yüksek teknolojiye sahip kesme makineleri ile kredi kartlarının kesilmesi (çapak veya granül haline getirilir),
  • Kesilen parçaların özellikle çip kısımlarının, fiziksel muayene ile tamamen tahrip edilip edilmediğin kontrolü,
  • Tamamen tahrip edilememiş çiplerin el aletleri yordamı ile kullanılamaz hale getirilmesi,
  • Son ürünlerin gruplar halinde fotoğraflanarak ilgili kişi ve/veya kuruluşlara iletilmesi ve
  • Çıkan plastiklerin ve kaplama gruplarının sınıflarına göre ayrılarak, biriktirildikten sonra eritme tesislerine iletilmesi.
Diğer Kayıt Birimleri İmhası: Çevre Dostu Geri Dönüşüm Hizmeti

Görüntü CD’leri, DVD’ler, video kasetler, hafıza kartları ve taşınabilir diskler gibi diğer kayıt birimlerinin güvenli bir şekilde imhasını sağlayarak çevre dostu geri dönüşüme katkıda bulunuyoruz. CD ve DVD’ler parçalanıp kompozit hale getirildikten sonra eritilerek yeni üretim için kullanılabilir hale gelir.

Geri Dönüşüm Hizmeti: İmha Edilen Ürünleri Çevre İçin Geri Kazanım

Firmamız, bilgi güvenliği ve ikinci el kullanımını engellemek adına imha edilen ürünleri pres makinesinde ezerek parçalayıp, geri dönüşüm için hazır hale getirir. Bu hizmetler, müşterilerin kişisel ve hassas bilgilerini koruma amacıyla önemli bir güvenlik sağlamaktadır. Akademi Çevre Veri İmha Hizmetleri, güvenli ürün ve veri imhasında lider bir firma olarak sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır. Güvenliğiniz bizim önceliğimizdir.**

veri imha hizmeti
kredi kartı pos cihazı imha
Harddisk imha
Cd imha Hizmeti

Şimdi Danışmanlık Alın!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.